Tüketicilerin yaklaşık %78’i bir markayı veya ürünü internette araştırmak için zaman harcıyor ve 4,3 milyar kişi Google‘ı kullanıyor. Yani evet, dijital pazarlama oldukça önemli. 

Bir dijital pazarlama ajansı kiralamak , çevrimiçi erişiminizi ve otoritenizi güçlendirmenin harika bir yolu olabilir. Ama dikkate alınması gereken çok şey var. 

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Bir dijital pazarlama ajansı, çevrimiçi pazarlama hedeflerinizi strateji oluşturmanıza ve yürütmenize yardımcı olur. Bu yardım, aşağıdakilerden herhangi birini veya tümünü gerektirebilir: 

 • SEO (arama motoru optimizasyonu)
 • İçerik Pazarlama
 • Sosyal Medya
 • E-posta pazarlama
 • Marka  Yönetimi 
 • Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)
 • Ücretli reklam

Tüm ajanslar eşit yaratılmamıştır. Bazıları alanlarda diğerlerinden daha fazla uzmanlaşabilir, bu nedenle doğru ajansı bulmak için araştırma yapmanız önemlidir.

Bir Dijital Pazarlama Ajansı İşletmenizi Nasıl Geliştirebilir?

Doğru dijital pazarlama ajansını işe almak, işinizi aşağıdaki şekillerde iyileştirebilir: 

 • Ekibinizi en yeni dijital pazarlama araçları, trendler ve uzmanlıkla donatın: Yazılım şirketi CORE, dijital pazarlamada oldukça yeniydi. Bir ajansla ortaklık kurarak dijital ayak izlerini en üst düzeye çıkardılar ve site gösterimlerinde 1.431’lik bir artış elde ettiler .
 • Çevrimiçi görünürlüğünüzü ve yetkinizi artırın: Spa ve havuz işletmleri, anahtar kelime sıralamaları aracılığıyla görünürlüğünü ve yetkisini güçlendirdi ve onlara Google My Business (GMB) dönüşümlerinde %93,83 artış sağladı .
 • Hedef pazarınıza ulaşın: B2C sağlık ve zindelik şirketleri , sosyal takipçi sayısını %500 artırdı .
 • Yüksek değerli içerik ve dönüşüm sağlayan kampanyalar oluşturun: Doğal gıda şirketleri, e-postayla ilişkilendirilen yaklaşık 1 milyon dolar gelir elde etti. 

Dijital Pazarlama Ajansını Ne Zaman Çalışmalısınız ?

İşte bir dijital pazarlama ajansı kiralamanın zamanının geldiğini gösteren beş işaret: 

1. Dijital pazarlama çabalarınızı hızlandırması gereken oldukça yeni bir şirketsiniz.

Her site bir yerden başlar. Dijital ayak izini oluşturmaya başlamak isteyen oldukça yeni bir şirketseniz, bir ajans kiralamanın zamanı gelmiş olabilir. 

Pazarlama geçmişiniz veya kurum içi ekibiniz yoksa, başlamak göz korkutucu gelebilir. Bu nedenle, bir ajansla ortaklık kurmak, bu uzmanlık ve beceri setini kazanmak için zaman ve maliyet açısından etkin bir yol olabilir. 

Başlamadan önce , dijital pazarlama yolculuğunuz için doğru temeli oluşturmak için pazarlama bütçenizi ayırmayı unutmayın.

2. Önünüzde çok şey var, bu nedenle pazarlama stratejilerinizi önceden planlayamazsınız.

Pazarlama her zaman ikinci planda mı? Dijital pazarlama, tutarlı çaba ve çoklu yinelemeler içeren uzun vadeli bir stratejidir. Bahsetmiyorum bile, sürekli değişiyor. 

Örneğin, Google, arama algoritmasını yılda yaklaşık 500 ila 600 kez (günde bir veya iki kez) değiştirir. Bu, rekabetçi kalabilmek için sitenizin web trafiğini ve anahtar kelime sıralamasını düzenli olarak kontrol etmeyi gerektirir.

Dolayısıyla, acil günlük işler pazarlamaya göre öncelikliyse, yardım çağırma zamanı gelmiştir. 

3. Halihazırda bir dijital pazarlama ajansınız var ama sonuçlarından memnun değilsiniz.

Dürüst olacağız – doğru ajansı bulmak zor. Yani şu anki ajansınızla görüşmeyi düşünüyorsanız, sizi görüyor ve duyuyoruz.

Önemli olan, neden uygun olmadığını belirlemek ve geçiş yapmak için doğru zaman olduğundan emin olmaktır. Dokuz aydan fazla zaman geçtiyse ve herhangi bir sonuç görmüyorsanız (veya daha doğrusu sonuçlarınız düşüyorsa) gemiye atlamanın zamanı gelmiş olabilir. 

Doğru kararı verdiğinizden emin olmak için  ajans değiştirmenin en önemli dört maliyeti hakkındaki araştırmamıza göz atın .

4. Markanız, mevcut ajansınızın uzmanlaştığı boyut veya uzmanlığı artık hak etmeyecek şekilde gelişiyor.

Belki şu anki ajansınız harikadır, ancak büyüyen işiniz artık onlara ihtiyaç duymayan bir yola doğru gidiyor. 

Örneğin, hedeflediğiniz yeni bir hedef pazar nedeniyle marka imajınız değişiyor. Şu anki ajansınızın o belirli pazarda lider yetiştirme deneyimi yok, ancak orada olan başka bir ajans var. 

5. Özel bir şirket içi pazarlama ekibiniz var, ancak elleri bağlı ve başka bir ekibin bazı ayak işlerini üstlenmesini istiyorlar.

Belki de halihazırda mevcut ve gelecekteki kampanyalar üzerinde çalışan bir şirket içi pazarlama ekibiniz olmuştur. Ancak ekibinizin tüm pazarlama yönleri üzerinde çalışacak zamanı yok. 

Örneğin, ekibinizin içeriği ve e-posta pazarlamasını kapsayabilir, ancak SEO veya PPC girişimlerine istedikleri kadar odaklanmak için yeterli zamanları olmayabilir. Bu boşlukları doldurmak için bir dijital pazarlama ajansı kiralamak, size bütünsel bir pazarlama stratejisi yürütmeniz için gereken kaynakları sağlayabilir.

Gregousa Dijital Pazarlama Ajansın  Neler Sunabileceğini Öğrenin!

Bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmayı düşünüyorsanız ve daha fazla bilgi istiyorsanız , Gregousa Dijital Pazarlama Ajans’ın hizmetlerine bir göz atın . Yaptıklarımızı ve sizin için neler başarabileceğimizi size anlatacağız.

Bunu oyla post

1 Comment

 1. Mehmet Keskin

  21 Temmuz 2022 at 09:08

  Dijital pazarlama ajansı nedir ve işletmemi nasıl geliştirebilirim gibi soruların cevabını bulduğum çok iyi bir yazı olmuş.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir